Do čeho

Investice do kryptoměn – cesta k bohatství?

V současné době se oblast investic těší čím dál větší popularitě. Trhy nám přináší řadu příležitostí a právě jednou z nich je investice do kryptoměny. Které kryptoměny se obchodují nejčastěji a které představují atraktivní příležitost do budoucna?

investice krypto

Na kryptoměny můžeme pohlížet jednak jako platidlo za zboží – řada kamenných prodejen či e-shopů nabízí variantu platby za zboží v digitální měně. Nutno však dodat, že se jedná pouze o vybrané obchody a jejich počet není příliš velký. V České republice se jedná např. o Alza.cz či tabák GECO. Avšak hlavním důvodem, proč se lidé zajímají o tento druh měny, je pořízení kryptoměny jako investice.

Kryptoměny jako investice

Investování do kryptoměn doslova pobláznilo svět. Lze si je představit jako elektronické peníze, které nespadají pod kontrolu žádné centrální banky. V případě, že si “koupíte” některou digitální měnu, mějte na paměti, že za její uchování jste odpovědní jen vy sami. V zásadě se nabízí 3 základní možnosti, jak si kryptoměnu pořídit – burzy (např. Coinmate, Coingi a další), směnárny (např. Simplecoin) a prodejní automaty.

V případě burzy nakupujete od jiných investorů a cena je dána nabídkou/poptávkou, kdežto v případě směnárny nakoupíte za předem stanovený kurz směnárníka. V případě prodejních automatů (můžete si je představit jako dnešní bankomaty) však upozorňuji na relativně nevýhodný kurz ve srovnání s již zmíněnými burzami.

Investice kryptoměn spočívá v jejich těžení, tzn. že na světě je omezené množství dané kryptoměny, představte si to jako těžení ropy. Z toho důvodu je vhodné svoji “vytěženou” investici nějakým způsobem uchovat. Jak již bylo zmíněno, za uchování kryptoměny jste zodpovědní jen vy sami, proto tento proces neberte na lehkou váhu.

V zásadě se vám nabízí následující možnosti:

 1. Burza – Uchování kryptoměny přechází na burzu, kde nakupujete. Podstupujete však riziko ztráty, pokud by došlo ke kyberútoku na danou burzu.
 2. Elektronické peněženky – Fungují na principu mobilní aplikace. V současnosti se nabízí celá řada těchto tzv. online krypto peněženek. Mezi důvěryhodné patří např. Coinbase Wallet, Crypto.com. Riziko představuje fakt, že Váš soukromý klíč je uložen v centralizované, tedy cizí databázi.
 3. Hardwarové peněženky – Mají podobu dnešních flash disků. Jedná se o nejbezpečnější, ale i nejdražší způsob úschovy kryptoměn. Na domácím trhu patří mezi špičky a důvěryhodné značky např. Trezor, Ledger Nano nebo Mitilena krypto peněženka.

kryptoměny jako investice

Největší hráči na trhu a atraktivní příležitosti

Mezi nejpopulárnější kryptoměny na světě patří Bitcoin a Etherum. Jde o nejobchodovanější digitální měny, aktuálně se Bitcoin obchoduje kolem 39 tis. USD (02.2022), tzn. v přepočtu 850 tis. Kč. Etherum se obchoduje okolo 2,7 tis. USD, tedy přepočtu 60 tis. Kč. Není nutné kupovat “celou” kryptoměnu, je možné zakoupit poměrnou část kryptoměny, klidně 1/100.

Trh s digitálními měnami je poměrně široký a občas se objeví zajímavé příležitosti. Jednu z nich představuje kryptoměna Vanishing Mitilena. Celkový objem kryptoměny je 250 mil. coinů. Prozatím se obchoduje okolo 0,2 USD/coin. Naše analýzy však říkají, že nese růstový potenciál, přičemž se její cena může zvýšit až 20krát!

Smyslem je “spálit” všechny tokeny této měny, tzn. snížit jejich počet takovým způsobem, že již žádné nebudou existovat. Poté bude možné nekonečně zvyšovat hodnotu tokenu. V současné době se nacházíme v počáteční fázi procesu, ceny tokenu jsou velice příznivé. Pokud nehledáte krátkodobou spekulaci, ale pohlížíte na kryptoměny jako investice do budoucna, kdy se jejich hodnota zvýší několikanásobně, tak Vanishing Mitilena pro Vás v tuto chvíli představuje atraktivní příležitost! Aktuálně se měna obchoduje na burze TOKPIE.

V případě, že se rozhodnete pro Vanishing Mitilena, tak Vám rádi doporučíme i variantu úschovy, a to již zmíněnou hardwarovou peněženku Mitilena, která se prodává jako digitální kopie, kterou okamžitě získáte a nahrajete na USB flash disk. Vyhnete se tak několikadennímu čekání v případě zaslání poštou. Navíc s krypto peněženkou Mitilena máte možnost zakoupit 5 flash disků za 200 Kč/ks a nahrát je do každé z Vašich digitálních peněženek, a to při jediné koupi!

Seznam vybraných kryptoměn
Závěrem uvádíme seznam tradičních, nejobchodovanějších a atraktivních kryptoměn, které stojí minimálně za zvážení k investici:

 1. Bitcoin (BTC)
 2. Bitcoin Cash (BCH)
 3. Cardano (ADA)
 4. DogeCoin (DOGE)
 5. EOS (EOS)
 6. Ethereum (ETH)
 7. Litecoin (LTC)
 8. Loopring (LRC)
 9. Vanishing Mitilena (VMT)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *